DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Başkan Altay UCLG Akdeniz Kentsel Göç Forumu’na Katıldı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birliğin Yönetim Kurulu Toplantısı kapsamında düzenlenen Akdeniz Kentsel Göç Forumu’na katıldı. Başkan Altay, göçten en fazla etkilenen bölgelerin başında gelen UCLG MEWA bölgesinin uluslararası camiadan yeterince destek alamadığına dikkat çekti.
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı kapsamında düzenlenen Akdeniz Kentsel Göç Forumu’na katıldı. İspanya’nın Sevilla şehrinde gerçekleştirilen forumda konuşan Başkan Altay, son yılların herkes için olağanüstü ve çok zorlu geçtiğini, bu durumdan en fazla etkilenenlerin yine en hassas gruplar olduğunu söyledi. Özellikle pandemi sürecinde dünyanın kötü günler yaşadığına şahitlik ettiklerini belirten Başkan Altay, “Yerel yöneticilerin devletin halka en yakın temsilcileri olarak pandeminin etkilerini bizzat sokaklarımızda yakından hissettik. Bu süreçte özellikle göçmenler bu güçlükleri en yakından hisseden grupların başında geldi.” diye konuştu. Göçten en fazla etkilenen bölgelerin başında gelen UCLG MEWA (Ortadoğu ve Batı Asya) bölgesinin uluslararası camiadan yeterince destek alamadığına dikkat çeken Başkan Altay, “Göç ve yerinden edilmenin küresel yönetişiminde yerel ve bölgesel yönetimlerin rolünü tanımlamak için birçok adım atıldı. Ancak karar masasında bir yer edinebilmek için daha yapılması gereken çok şey var. Bizler yalnızca uygulama ortakları değiliz. Aynı zamanda sahadan edindiğimiz tecrübelerin ve bizlere rehber olan değerlerimizin nasıl yenilikçi, etkin ve pragmatik sonuçlar doğurduğunu da gösterdik.” ifadelerini kullandı. KARAR ALMA ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI ÇOKTAN GELDİ Göç olgusunun herkes adına doğru bir şekilde yönetilmesi için yerel yönetimlerin devletler ve paydaşlara ihtiyacı olduğu kadar, onların da yerel yönetimlere ihtiyacı olduğunu dile getiren Başkan Altay, “Tüm halklarımızın sağlığa ve temel hizmetlere eşit imkânlarla ulaşmalarının en büyük öncelik olduğuna ve bu çabanın yönetimin tüm katmanları tarafından üstlenilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda karar alma şeklini değiştirmenin ve toplumlarımızı karar alma süreçlerinin merkezine koymanın zamanı çoktan geldi.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Seçme Haberler

Hakkari ve Yüksekova’da Kardeşlik Sofraları Kuruyoruz

Konya Büyükşehir Belediyesi, birlik ve beraberliğin pekiştiği mübarek Ramazan ayında Hakkari şehir merkezi ve Yüksekova’da kardeşlik sofraları kurarak her akşam 2 bin kişiyi iftarda ağırlıyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi, bereket ve paylaşma ayı Ramazan’da Konya’da yaşanan coşkuyu Hakkari şehir merkezi ve Yüksekova’ya da taşıdı. Konya Büyükşehir...

4 Seyahatten 1'i Bedava

World Karttan Kampanya fakat bu alışık olduğumuz kampanyalardan biraz farklı. Sebebi ise Dünya üzerinde ilk defa uygulanan bir sistem için yapılan bir kampanya. Konya büyükşehir belediyesinin dünya üzerinde ilk defa uyguladığı temassız kredi kartları ile toplu ulaşım seferleri ne bankalardan destekte gecikmedi. Yapıkredi world kart ile düzenlediği kampanyanın detaylarına makalemizin devamında bulabilirsiniz.

 

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.