DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Rekabet noktasından bakıldığında nakliyat şirketlerinin çok olması taşıma maliyetini iyice düşünmektedir. Bu gün ortalama bir evin taşıma maliyeti 500-600 civarındadır. Bu fiyatla müşteri elini hiçbir şeye sürmeden evini taşıttıracaktır. Bu müşterilere cazip gelmektedir.


Diğer taraftan taşımanın kalitesi, taşıma öncesi ve taşıma sonrası hizmet ve sigorta müşteriler için gerçekten çok önemlidir. Sonuçta müşterinin eşyası hasara uğradığı zaman ya da hasar uğrayan eşya sigorta tarafından karşılanmazsa taşımanın hiçbir anlamı olmayacaktır. Müşteriler için eşyaları hem maaliyet açısından hem de anı olarak değerlidir. Dolayısıyla müşteri bu tür olumsuzlukları kesinlikle sindiremeyecektir.

Acaba konya evden eve nakliyat şirketleri bunları nasıl değerlendiriyor ve bunlar için ne gibi önlemler alıyor. Taşımacılık firmalarının web sayfalarında ve müşterilere söylenen şeylerden yola çıkılarak taşımacılık kurallarının varlığı ya da bundan söz edildiği görülür. Taşıma öncesi hizmet, danışmanlık, planlama, sigorta, ambalajlama kuralları gibi birçok taşıma kurallarını örnek verebiliriz. Şüphesiz ki bu kurallara uyan şirketler vardır. Ama bazı piyasa araştırmaları, söylenenler ve yaşananlardan yola çıkılarak taşımacılıktaki talihsizlikler, kazalar ve eşyaların hasarlı olduğu durumlar gösteriyor ki bazı firmalar bu nakliyat kurallarına uymuyor ya da bu firmaların nakliyat kuralları ve prosedürleri yok gelişi güzel taşımacılık yapıyorlar.

Demek ki taşımacılık sektöründe firmaların kural ve prosedürleri olmak zorunda ve bunları koşulsuz bağlı kalmak zorundadır. Hele de taşınan kurumsal bir firmaysa. Şimdi nedir bu kurallar bir göz atalım.

Köklü bir nakliyat firması öncelikle müşterilerini gruplandırır. Bireysel müşteri ve kurumsal müşteri olarak. Kurumsal müşterileri de ofis, büro, dükkan, mağaza, show room, fabrika, üretim işletmeleri, hastane..vb alt gruplara ayırır yani planlamayı kurumsal müşterinin iş hacmine ve iş kaybı riskinin büyüklüğüne göre yapar. Burada üzerinde durulan konu üretim işletmelerinin taşıma planlaması ofis tip küçük işletmelere göre daha fazla incelik gerektir. Çünkü üretim işletmelerindeki iş kaybının maliyeti daha büyüktür.

Ambalaj seçimi, acaba her firma ambalaj kalitesini, ambalajın yalıtkanlık derecelerini, ambalaj özelliklerini, ambalajın kimyasal bileşimini dolayısıyla ambalajda kullanılan malzemeleri biliyor mu acaba. Yukarıda da bahsedildiği gibi ambalajlamanın düzgün olması gerekmektedir. Eşya hasar görecekse taşımacılık firmasının esprisi olmayacaktır.

Uzmanlaşmış ekiple çalışmak çok önemlidir. konya evden eve nakliyat firmasında tesisatçı, mobilyacı, marangoz, elektrikçi gibi meslek gurubunun uzmanları olmak durumundadır. Bu eşyaların sökümü ve kurulumu uzmanlık gerektirir. Bu alanda olacak kazaların telafisi olamaz.

Evden eve nakliyat firmalarının araç seçimi hem işin maliyeti açısından hem de kalitesi açısından çok önemlidir. Eşyanın değerine göre, hava şartlarına göre ve eşyanın çokluğuna göre doğru aracı seçmek çok önemlidir.
Bir nakliyat firmasının prestiji açısından en önemli nokta nakliye sigortasıdır. Çünkü hiçbir müşteri eşyalarına asla zarar gelsin istemeyecektir.

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.