DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

 Konya evden eve nakliyat

Bir evden eve taşınma hikayesi

Sene 1997 işlerim daha yeni yeni düzene girmiş. Evleneli 2,5 sene olmuş borçlarımı da ödemişim. Yeni de baba olduğum zamanlar artık kiracı olarak oturduğumuz ev dar gelmeye başlamış. Evden eve nakliyat için araştırmalara başladım masrafsız olsun düşüncesiyle de herhangi bir konya evden eve nakliyat şirketi ile anlaşmak istemedim. Kendi kendime evden eve nakliyat ta ne varki bi kamyonet tutarım; kamyon şöförüne de ekstra biraz bahşiş verddimmi. Eşyalarımı konya'da istediğim yere nakliyatını yapar diye düşünerek bir kamyon tuttum. Günlerce geceli gündüzlü evden eve nakliyat için koli aradım, eşyaları sarmak için ucuz yollu battaniyeler bulmaya çalıştım. Sürekli işten izin alıp erken çıkarak nakliyat gününe hazırlık yapacam diye farkında olmadan işlerimi aksatmaya başladım. Çilelerim nasılsa bitecek diyerek 15 20 gün sırf hazırlık işiyle uğraştım, evden eve taşımacılığı ucuza getirecem derken bir bakmışım ki. Kolisiydi, battaniyesiydi bir dünya harcama yapmışım farkına varmadan.

Nihayet taşınma günü geldi, artık yeni evime taşınacağım ve 20 günlük çabalarımın meyvesini toplayacağım gün diye düşünürken. 20 gündür konya evden eve nakliyat için düşündüğüm ve yaptığım tüm çalışmaların aslında daha bir başlangıç olduğunu farkettim. Esas çile nakliyat günü yaşanıyormuş halbuki, Koca buzdolabını sırtıma yüklenmeye kalkınca farkettim. Hanıma ucundan sende tut beraber taşıyalım dedim ama kadının eti ne budu ne ki koca buz dolabını 3 kat aşağıya taşısın ? Vura kıra döke buz dolabını indirdim. Komşulardan da biraz yardım aldım ama onlarda ömrü hayatlarında kaç sefer ev taşımışlar ki ? Üst komşumuz Hasan bey 60 ına merdiven dayamış ama o merdiveni de ancak asansörle çıkabilen bir gariban ihtiyar 30 yıldır aynı apartmanda oturuyor. O gün söylediği sözü hala unutmuyorum "yavrum niye kendine eziyet ediyorsun Konya evden eve nakliyat firmalarından birisi ile görüşsen" diye başlayan bir söz söylemişti. Keşke önceden akıl edebilseydim evden eve taşınma konusunda bir profesyonelden yardım almayı. Ama nafile bir kere taşınma işine başlamış bulunduk. Eh bir o kadarda masraf ettik şimdi birde tutup kim nakliyat firmasını çağırıp biz bu işin altından kalkamadık gelin kurtarın bizi diyecek ? Erkekliğe söz getirmiyeceğim diye evden eve taşınma işimizi hazırlık safhası hariç 1 haftada tamamladık. Hazırlık süresini de işin içine kattığımızda 1 ay da 2 oda 1 salon evi zar zor taşıyabilmişim. Tabi taşınma ile işte bitmedi, birde yeni evimize yerleşme kısmı var.

Yeni ev 3 oda 1 salon du eski eve göre daha geniş. Eşyaları yerlerine yerleştirirken hanımda bir yandan söyleniyor. Hani şu vura kıra indirdiğim buzdolabı nın sağı solu çizilmiş, daha taksidi yeni bitmişti halbuki. Buz dolabı gibi bir çok eşya da aynı durumdan nasibini almış. Evden eve nakliyat ı kendi başımıza yapmaya çalışmamızın bize faturası bir hayli ağır olmuştu. Hem maddi hemde manevi olarak nakliyat şirketine ödeyeceğimiz paranın belkide bir kaç katına varan bir oranda zararı söz konusu oldu. O gün Hasan bey in söylediği söz kulağıma küpe oldu ve bir daha ev taşıyacak olursam kesinlikle bir evden eve nakliyat firması ile anlaşıp ben yeni komşularımla tanışırken. Eşyalarımın sapasağlam yeni evime yerleşeceğini bilmenin huzurunu yaşayacağım diye söz verdim kendime. 

Sözümü tuttummu ? tabiki de tuttum. 2012 yılında artık çocuk sayısı da artınca, kiradan çıkıp kendi evime geçmenin zamanı geldiğinde. Evin tapu işlemlerini tamamlar tamamlamaz, eski deneyimme dayanarak nasıl taşınır araştırması yerine en iyi kim taşır hangi evden eve nakliyat firması taşır araştırmasına girdim. Bir kaç firma ile görüştükten sonra konya evden eve nakliyat - deniz nakliyat firmasından Ahmet Akbaş bey ile irtibata geçtim. Kendisi bana nakliyat işlemlerinin tüm detaylarını anlattı. Hangi eşyayı nasıl paketliyeceklerini tek tek anlattı. Bu sırada farkına vardığım bir konu ahmet bey Buz dolabını önce streç filmle sarıp daha sonra üzerine battaniye sararak hem darbelere hemde çizilmelere karşı korunacağından bahsetti. Ben 15 yıl önce bunların hiç birisini yapmamıştım sırf bu yüzden buz dolabını yok pahasına eskiciye vermek zorunda kalmıştım. Deniz nakliyat tan ahmet bey nakliyat işinin en başından en sonuna kadar bizzat ilgilendi. Benim 20 günce toparladığım tüm kolileri eşyaları, kendi yanında getirdiği malzemelerle bir güzel paketledi. Benim kendi hızıma göre rekor bir süre ile sadece 1 günde (aslında saatler içerisinde) yeni evime yerleştim. Kelimenin tam anlamıyla sabah kahvaltımı eski evimde öğlen yemeğimi yeni evimde yedim. 

Tüm bu yaşadıklarım bana bir deneyim oldu ve bundan sonra kesinlikle konya evden eve nakliyat konusunda kendim uğraşmıyacağım onun yerine bir nakliyat firması ile anlaşıp. Tüm şartları konuştuktan sonra işi onlara devredeceğim. Bende yeni komşularımla hoş vakit geçiririm bu sırada.

Ufuk Tuna

konya evden eve taşıma

Konya evden eve nakliyat huzuru.

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.