DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya’nın İncisi Beyşehir Gölü Temizleniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan “Beyşehir Gölü’nde Hayalet Ağların Tespiti ve Temizlenmesi İş Birliği Protokolü” kapsamında yapılan temizleme çalışmalarının ilk etabında gölden 470 hayalet ağ çıkarıldı. Çıkarılan hayalet ağlar farkındalık oluşturması için Beyşehir Gölü kıyısında sergilendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle Beyşehir Gölü’nde başlattığı hayalet ağların tespiti ve temizlenmesi çalışmalarına devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan “Beyşehir Gölü’nde Hayalet Ağların Tespiti ve Temizlenmesi İş Birliği Protokolü” kapsamında ilk etabı tamamlanan ve ikinci etabına başlanan temizleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar gölden çıkartılan 470 adet hayalet ağ farkındalık oluşturmak amacıyla Beyşehir Gölü kıyısında “Beyşehir Gölü Temizleniyor” temasıyla sergilendi. Beyşehir Gölü’nün tamamını kapsayacak şekilde, batimetri ve sığ sismik ölçümleri yapılarak alanın haritalanma işlemi tamamlanırken ayrıca gölün tamamında hayalet ağların bulunduğu noktalar tespit edildi. Temizleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar göle 683 dalış gerçekleştirildi. Gölün kirlenmesine ve hayvanların yaşam alanlarının kısıtlanmasına sebep olan 2 bin 427 noktada tespit edilen hayalet ağlardan 470’i gölden çıkarıldı. Kış sezonu olduğu için önümüzdeki yıl yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülecek çalışmalar kapsamında mevcut diğer ekolojik çalışmalar devam edecek. Öncelikle göle su seviyesi tespit cihazları ve analiz cihazları kurulacak ve bunlar anlık olarak veri aktaracak. Bakanlık ve ilgili kurumlarla ortaklaşa projeler geliştirilerek su modelleme kotu belirlenecek. Yine su kalitesine yönelik izleme istasyonları ile hava kalitesine yönelik hava kalitesi ölçüm cihazları kurulacak. Proje kapsamında Beyşehir Gölü’ndeki tüm hayalet ağların etaplar halinde temizlenmesi hedefleniyor.

Seçme Haberler

Azerice Mesnevi Yayımlandı

Azerice Mesnevi Yayımlandı Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana’nın dünyaca tanınan eseri Mesnevi’nin Azerice baskısını yayımlayarak 23 dünya diline ulaştı. 9 dilde çeviri çalışması sürdürülen Mesnevi’nin 50 dile çevirisinin yapılması hedefleniyor.Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana’nın dünyaca tanınan eseri Mesnevi’nin dü...

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sorunsuz bir şekilde geçirmeleri için gerekli önlemleri aldı.Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi gerekli tüm hazırlıklarını yaptı. KURBAN SATIŞ YERLERİ DENETİM ALTINDA Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Ko...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.