DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Başkan Altay Muhacir Pazarı İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Başkan Altay Muhacir Pazarı İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Muhacir Pazarı inşaatında incelemelerde bulundu. Toplam 17 buçuk milyon liraya mal olacak proje ile Konya’ya yakışan bir pazar yeri ortaya çıkacağını kaydeden Başkan Altay, kış gelmeden esnafların taşınması için çalıştıklarını ifade etti.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Muhacir Pazarı inşaatında incelemelerde bulundu. Konya’nın en eski pazarlarından olan Muhacir Pazarı’nda çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Altay, “Kış aylarında meydana gelen yoğun kar yağışına bağlı olarak pazar yerinin statik taşıyıcısının zarar gördüğü tespit edildikten sonra bir yıl önce örtü kaldırılarak pazar geçici olarak eski stadyum alanına taşındı. Pazarcılarımız şu anda orada hizmet veriyor. Burası Konya’nın en önemli pazarlarından birisi. Mevcut haliyle ihalesi yapılan pazarın yaklaşık 11 bin 500 metrekarelik bir alanda çatı örtüsü kapatılacak” dedi. ESNAFIMIZ KIŞ GELMEDEN TAŞINACAK İşin yüzde 25’inin tamamlandığını dile getiren Başkan Altay, “Pazar yeri toplam 17 buçuk milyon liraya mal olacak. Şu an herhangi bir aksama yok. Mevcut kolonları kullanmak için projede çok fazla değişiklik yapılmadı ama konforu artırmak için çatı örtüsünde taş yünüyle ısı yalıtımı gerçekleştirildi. İnşallah kış gelmeden; esnafımız ve Muhacir Pazarını kullanan vatandaşlarımız yağmura yakalanmadan, eski stadyum alanından buraya tekrar taşınacak. Konya’mıza yakışır bir pazar yeri olacak” diye konuştu. Konya’da önemli bir pazar kültürü olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Özellikle yerli sezonunda pazar alışverişi yapmak hepimizi için bir gelenek. Muhacir Pazarı benim de sıklıkla kullandığım bir yer. İnşallah en kısa sürede hizmete açılmış olacak” ifadelerini kullandı. Başkan Altay, eski stadyum alanına bir Millet Bahçesi yapmak için çalışmaların devam ettiğini, Muhacir Pazarı’nın yerine taşındıktan sonra orada yapılacak ihaleyle Konya’nın en güzel alanına Millet Bahçesi kazandırılacağını da sözlerine ekledi.

Seçme Haberler

Konya’nın İlçeleri Sema İle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın bütün ilçelerinde sema programları düzenleyerek, sema izleme imkanı bulamayan vatandaşların Hazreti Mevlana’yı yakından tanımalarına katkı sağladı.
İslam Dünyası Turizm Başkenti unvanıyla geçtiğimiz yıl pek çok ülkede sema programları düzenleyen Konya Büyükşehir Belediyesi, mübarek üç ayların başladığı manevi...

“Ailede Çözülmenin Önlenmesi İçin Erkeklerin Eğitilmesi Gerekiyor”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadın ve Demokrasi Derneği yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi. Aile konusunun önemine dikkat çekerek, ailelerin ciddi problemleri olduğunu belirten Başkan Akyürek, günümüzde ailede görülen çözülmenin önlenmesi için öncelikli olarak erkeklerin eğitilmesi gerektiğini ifade etti. Konya...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.