DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Başkan Altay TRT Uluslararası Konya Film Platosu’nu İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte; yapımı devam eden TRT Uluslararası Konya Film Platoları alanında incelemelerde bulundu. Türkiye\'nin en büyük plato alanında 13. yüzyıl Konya’sının inşa edildiğini belirten Başkan Altay, “İnşallah tamamlandığında ilk meyvesi 30 bölümlük bir Hazreti Mevlana dizisinin TRT\'de yayınlanması ile ortaya çıkmış olacak. Aynı zamanda buraya gelen ziyaretçilere hem 13. yüzyıl Konya’sını görebilecekleri hem de film sahnelerini görebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Özellikle turizm ve tanıtım konusunda Uluslararası TRT Film Stüdyoları şehrimiz için yeni bir başlangıç olacak.” dedi. Meram Belediye Başkanı Kavuş, “Konya’mız, Meram’ımız ve ülkemiz için çok büyük bir kazanım. Konya\'ya gelen yerli ve yabancı her misafirimizin göreceği bir yer olacak. Konya\'nın tanıtımına da ciddi katkı sağlayacak.” diye konuştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karahüyük Mahallesi’nde yapımı süren TRT Uluslararası Konya Film Platoları alanında incelemelerde bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın Türkiye\'nin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu ve birçok yönden öne çıktığını belirterek, son dönemde özellikle turizm anlamında ciddi çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. 13. YÜZYIL KONYA’SI YENİDEN İNŞA EDİLİYOR Yaklaşık 2 ay önce imzalanan Uluslararası TRT Film Platoları’nın yapımının devam ettiğini kaydeden Başkan Altay, “Türkiye\'nin en büyük alanında inşa edilecek plato ile aslında 13. yüzyıl Konya’sı yeniden inşa ediliyor. Şu anda çok yoğun bir çalışma var. İnşallah tamamlandığında ilk meyvesi de 30 bölümlük bir Hazreti Mevlana dizisinin TRT\'de yayınlanması ile ortaya çıkmış olacak. Aynı zamanda buraya gelen ziyaretçilere hem 13. yüzyıl Konya’sını görebilecekleri hem de film sahnelerini görebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Ayrıca TRT, sadece 13. yüzyıl Konya’sını inşa etmiyor. İnşallah en kısa sürede Asr-ı Saadet ile ilgili bir çalışmada da başlamış olacak. Böylece bütüncül baktığımızda Konya\'nın tanıtımına çok önemli bir katkı sağlıyoruz.” diye konuştu. KONYA\'DA ADETA YENİ BİR ŞEHİR İNŞA EDİLİYOR TRT Genel Müdürlüğü ve Meram Belediyesi ile iş birliği halinde yürüttükleri projenin en kısa sürede tamamlanmasını planladıklarını söyleyen Başkan Altay, “Konya\'da bir anlamda adeta yeni bir şehir inşa ediliyor. Şehrimize uluslararası bir film platosunu kazanmış oluyoruz. Emeği geçen TRT Genel Müdürümüz Sayın İbrahim Eren\'e, TRT Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mustafa Akış’a ve iş birliğinden dolayı Meram Belediye Başkanımıza Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Konya\'nın her sektörde gelişmesini arzu ediyoruz. Özellikle turizm ve tanıtım konusunda Uluslararası TRT Film Platoları yeni bir başlangıç olacak, şehrimize hayırlı olsun.” dedi. ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR KAZANIM Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, “Yaklaşık 2 ay önce TRT, Büyükşehir Belediyemiz ve Meram Belediyemiz arasında Türkiye\'nin en büyük Uluslararası Film Platosu’nun protokolünün imzalanmasının ardından temeli hemen atılmıştı. Konya’mız, Meram’ımız ve ülkemiz için çok büyük bir kazanım. Yerli ve yabancı turizmin hareketlenmesine vesile olacak. Konya\'ya gelen yerli ve yabancı her misafirimizin göreceği bir yer olacak. Konya\'nın tanıtımına da ciddi katkı sağlayacak. Bu yatırımın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nın ilk etabının 2021 yılının Nisan ayında tamamlanması planlanıyor.

Seçme Haberler

“Konya İtfaiyesi Bugün Dünden Daha Güçlü”

“Konya İtfaiyesi Bugün Dünden Daha Güçlü” Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde kullanılmak üzere aldığı 33 yeni itfaiye aracının ardından, mahalleye dönüşen köylerde kullanılmak üzere ihalesini gerçekleştirdiği 250 yangın söndürme tankerinin ilk etabını teslim ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya itfaiye teşkilat...

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi ABD\'yi ve İsrail’i Kınadı

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ortak bir açıklama ile kınadı. Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Başkanlık eden Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “İsrail’in işgalci ve uzlaşmaz tutumuna rağmen, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın Kudüs’ü İsrail’in...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.