DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Başkan Altay: “Yeni Sanayiye Yağmursuyu Depolama ve Geri Kazanım Tesisi Kazandırıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliğinde yapımı devam eden Yeni Sanayi Sitesi içinde yağmursuyu depolama ve geri kazanım tesisi yapılacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yağmur Suyu Projesi su kaynaklarının korunması, taşkın ihtimalinin minimize edilmesi gibi amaçlarla hazırlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdare’mizle birlikte hazırladığımız proje için 34 kilometre hat döşenecek.” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisini yaptığı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından şehre kazandırılacak Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi’nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması için yapılan yeni sanayi sitesinde esnafların modern işyerlerinde hizmet vereceğini söyledi. Yeni Sanayi Sitesi’nin aynı zamanda Türkiye’nin ilk sıfır atık sanayi sitesi olacağını kaydeden Başkan Altay, TOKİ işbirliğinde Yeni Motorlu Taşıtlar Sanayi için yaklaşık 34 kilometre yağmur suyu projesi hazırlandığını, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün de toplam 3 bin 300 metre yağmur suyu hattı çalışması yapılacağını söyledi. Başkan Altay, “Yağmur Suyu Projesi, su kaynaklarının korunması, taşkın ihtimalinin minimize edilmesi gibi amaçlarla hazırlandı. Toplu Konut İdare’mizle birlikte hazırladığımız proje için 34 kilometre hat döşenecek. Projenin 3 kilometrelik kısmını KOSKİ Genel Müdürlüğümüz yapacak. Yine bu kapsamda TOKİ tarafından yağmursuyu depolama ve geri kazanım tesisi de yapılacak. Yapılacak tesis, KOSKİ’ye devredilecek ve tesiste depolanacak yağmur suyu ile bölgede bulunan yeşil alanların sulaması yapılacak.” ifadelerini kullandı. Hazırlanan proje kapsamında döşenecek hatlarda muhtelif çap ve tiplerde uzun ömürlü borular kullanılacak.

Seçme Haberler

Konya Bilim Merkezi’nden Yaz Bilim Kampları

Konya Bilim Merkezi, öğrencilerin yaz tatilini bilimsel etkinliklerle iç içe geçirmesi için Temmuz ve Ağustos aylarında 5-13 ve 13-18 yaş arası öğrencilere yönelik Bilim ve Teknoloji Kampları düzenliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi, öğrencilerin yaz tatilini bilimsel etkinli...

Başkan Altay: Gençlerimiz Daha Güçlü Bir Türkiye İnşa Edecektir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Taşkent ve Hadim’de İlçe Belediyeleri, AK Parti İlçe Teşkilatları, esnaflar, Kıble Kayası Kamp ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Türkiye’yi geleceğe taşımak ve daha büyük bir ülke haline getirmek için çok çalışmak gerektiğini kaydeden Başkan Altay, “Vatanını, milletini seven bir nesle iht...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.