DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

``Teşrif-i Konya`` Etkinlikleri Başladı
``Teşrif-i Konya`` Etkinlikleri Başladı

Hazreti Mevlana ve Ailesinin Konya’ya gelişlerinin 791. yıldönümü etkinlikleri, Çelebi ailesinin Karaman’dan Konya’ya yaptıkları yürüyüş sonrası Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından karşılanmaları ile başladı.
Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya\'ya Gelişlerinin 791. Yıldönümü dolayısıyla organize ettiği “Teşrif-i Konya” etkinlikleri başladı. RUMİ ÖZEL TREN SEFERİ DÜZENLENDİ Törenler bu yıl ilk kez İstanbul’dan Konya’ya düzenlenen Rumi Tren seferiyle başlarken trenle Konya’ya siyaset, sanat, spor, basın ve akademi dünyasından önemli isimler geldi. Program, Mevlana’nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi ve ailesinin Karaman’dan Konya’ya yaptıkları yürüyüş sonrası, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Mevlana Meydanı’nda karşılamaları ile devam etti. VALİ TOPRAK’A VE BAŞKAN ALTAY’A BAYRAK VERİLDİ Karşılama töreninde Esin Çelebi tarafından Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a Türk Bayrağı takdim edildi. Türk Bayrağı’nı Esin Çelebi’den almanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten Vali Toprak, “Konya’yı Konya yapan, bize bırakmış olduğu öğretilerle, hoşgörüyle, merhametiyle, sevgi, barış, dostlukla sadece Türkiye’de değil, dünyada da önder olarak kabul edilen Hz. Mevlana’nın ilimize teşriflerinin 791. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Anadolu’nun kadim şehirleri arasında yer alan Konya’nın bundan sekiz asır önce Belh’ten uzun bir yolculuk sonunda bu topraklara gelen Hz. Mevlana ve ailesini kucaklayan merkez olduğunu belirterek, Hz. Mevlana’nın Konya’ya gelişinin 791. yılını çeşitli etkinliklerle kutladıklarını ifade etti. Temsili karşılama töreninin ardından Hazreti Mevlana\'nın sandukası başında Gülbang duası okundu. Vali Toprak ve Başkan Altay, Mevlana Meydanı’nda Sokakta Sanat uygulamasına da katıldı. Etkinlikler kapsamında Selçuklu Kongre Merkezi’nde sema gösterisi ve Vuslat isimli tiyatro oyunu gerçekleştirilecek. Ayrıca, mistik müzikte dünya çapında üne sahip üç kardeşten oluşan Filistinli Le Trio Joubran grubu da konser verecek.

Seçme Haberler

Ülkeyi Daha İleriye Taşıma Sorumluluğu Gençlerdedir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Diriliş Muştusu Eğitim programlarına katılan gençlerle buluşmasında, gençlik çağında elde edilen birikimin gelecek için önemli kilometre taşları olacağını söyledi. Ülkeyi daha ileri taşıma sorumluluğunun gençlerde olduğunu belirten Başkan Akyürek, 15 Temmuz’un Türk gençliğinin milli şuur sahib...

Afyon ve Hamm Belediye Başkanları Büyükşehir’de

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Almanya’nın Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı konuk etti. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehri Almanya’nın Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ile beraber Konya Büyükşehir Belediye Baş...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.