DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Şehitlerin İsimleri Caddelerde Yaşayacak

Şehitlerin İsimleri Caddelerde Yaşayacak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geçtiğimiz ay Konya’ya 9 şehit geldiğini belirterek, şehitlerin isimlerinin cadde ve sokaklara verilerek yaşatılacağını ifade etti. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısı ilk oturumunu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında yaptı. Son bir aylık sürenin Konya ve vatanımız açısından bir hayli sıkıntılı geçtiğini, bu süre zarfında 8’i Konya bölgesine defnedilmek üzere 9 şehidimiz olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına baş sağlığı diledi. Konya’nın tarih boyunca çok sayıda şehit verdiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Kurtuluş Savaşı’ndan geriye doğru gidersek, 1. Dünya Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda, Balkan savaşlarında, daha da ötesi evladı fatihan olarak kabul ettiğimiz ecdadımızın yaşadığı döneme kadar çok sayıda şehit veren bir coğrafyaya sahibiz. Kurtuluş Savaşı’nda, yaklaşık 18 bin şehit var ve bunun yaklaşık 5 bini Konya Askerlik Şubesi’ne kayıtlı. Karatay bölgesindeki İstiklal Harbi Şehitler Abidesi’nde şehitlerimiz isim olarak da duvarlarda yer alıyor” dedi. Başkan Akyürek, önceki yıllarda şehit isimlerinin şehrin belli bölgelerine verildiğini hatırlatarak, son gelen şehitlerin isimlerinin de Konya’nın çeşitli cadde ve sokaklarına verilerek yaşatılacağını dile getirdi.

Seçme Haberler

Emirgazi ve Halkapınar’da Mahalle Yolu Ağı Genişliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı yatırım programı kapsamında Halkapınar ve Emirgazi ilçelerine 23,6 kilometre mahalle yolu kazandırdı. Böylece, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Emirgazi ve Halkapınar’a yapılan mahalle yolu uzunluğunun toplamı 129 kilometreye ulaştı.
...

Başkanlar Canlı Yayında Konyalılarla Bayramlaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Instagram hesabından yaptığı canlı yayında Konyalılarla bayramlaştı. Canlı yayına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da katıldı....

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.