DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Şanlı Zaferin 949. Yılı Kutlu Olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Bitlis\'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi\'nin 949\'uncu yıldönümü etkinliklerine katıldı. Malazgirt Zaferi’nin coşkusunu yerinde yaşayan Başkan Altay, tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin en büyük zaferlerinden olan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutlayarak, Sultan Alparslan ve yiğit ordusunun her ferdini rahmetle yâd ettiklerini belirtti.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünü kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Bitlis\'in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıldönümü etkinliklerine katılan Başkan Altay, Ahlat’taki büyük coşkuya ortak oldu. Malazgirt Zaferi\'nin tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin en büyük zaferlerinden biri olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “26 Ağustos 1071 tarihi, dönemin küresel gücü Bizans’ı dize getiren Türklerin diriliş destanıdır. Malazgirt; dünyayı zulümle yönetenlerin, adaleti yeryüzüne yaymaya çalışan imanlı bir millet karşısında almış olduğu en büyük hezimettir. 26 Ağustos 1071’de Cuma namazını kıldıktan sonra “Ölürsem kefenim olsun” dediği beyaz kıyafetini giyinen Sultan Alparslan’ın “Burada Allah-u Teala’dan başka bir sultan yoktur. Emir ve kader O’nun elindedir. Bu sebeple benimle birlikte cihat etmekte veya benden ayrılmakta serbestsiniz.” hitabıyla başlattığı cenk, onun olduğu kadar onunla birlikte hak davaya inanan yiğitlerin de zaferidir. Sultan Alparslan’ın açtığı kapıdan Anadolu’ya girenler, bir daha dönmemek üzere bu değerli toprakları kendilerine yurt edinmişlerdir. Selçuklu ile can bulup Osmanlı ile güçlenen medeniyetin son temsilcisi olan Türkiye Cumhuriyeti, o kutlu mirasın sahibi olarak bugün geleceğe sağlam adımlarla ilerlemektedir. Malazgirt yenilgisini hazmedemeyenlerin bin yıldan bu yana oynadıkları oyunların tamamı boşa çıkarılmıştır. Günümüzde de çeşitli bahanelerle ülkemizi köşeye sıkıştırmak isteyenler bilmelidirler ki, bu millet yeni Malazgirt Destanları yazacak güç ve kudrete sahiptir. 949. yıldönümünde Malazgirt’in şanlı sultanı Muhammed Alparslan Han’ı ve yiğit ordusunun her ferdini rahmetle yâd ediyorum. Mekânları cennet, mevkileri âli olsun. Açtıkları yolda millet olarak yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Seçme Haberler

Büyükşehir’den Kardeşlik İftarı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü’nde geleneksel olarak düzenlediği Kardeşlik İftarı, bu Ramazan ayında da binlerce yetim ve ailesini Mevlana Meydanı’nda bir araya getirdi.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü sebebiyle düzenlediği Kardeşlik İftarında binlerce yetim ve ailesi bir araya geldi. YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜL...

Gençlerin Yüreği Mazlum Milletler İçin Çarptı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, “Susuz Ümmet Coğrafyasına Can Suyu Olmaya” düşüncesiyle iftarlarını hurma, simit ve su ile açarak bir günlük iftar bedelini Afrika’ya gönderdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Mazlum coğrafyalarda hiçbir imkanı olmayan milyonlarca dostumuzi unutmayalım” dedi.Konya Büyükş...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.