DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Mezarlık Ziyaretlerinde Sosyal Mesafeye Uyalım

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak Konya genelindeki bin 614 mezarlıkta Ramazan Bayramı öncesi temizlik, bakım ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mezarlıkların sokağa çıkma kısıtlaması olan günler dışında ziyarete açık olduğunu belirterek, ziyaretlerde mutlaka sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini söyledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle gerekli tedbirleri alarak Konya genelindeki bütün mezarlıklarda çalışmalarını sürdürüyor. Konya’da 31 ilçeye bağlı 752 mahallede bulunan bin 614 mezarlıkta temizlik, bakım ve düzenleme çalışmalarına devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle gerekli önlemleri alarak vatandaşların güven içerisinde mezarlıkları ziyaret etmeleri için çalışıyor. TEDBİRLERE MUTLAKA UYALIM Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, il sınırlarında bulunan bütün mezarlıklarda düzenli olarak temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yaptıklarını belirterek, bayram öncesi de bu çalışmaların yoğun olarak sürdüğünü ifade etti. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle mezarlıklarda gerekli önlemler alınarak görevli personele gerekli bilgi ve malzemelerin verildiğini belirten Başkan Altay, “Görevli personelimiz iş sağlığı ve güvenliğinin gerektirdiği şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Mezarlıklarımız sokağa çıkma kısıtlaması olan günler dışında ziyarete açık. Hemşehrilerimiz genel hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek yakınlarının mezarlarını ziyaret edebilir. Hemşehrilerimizden istirhamımız; bazı bölgelerde bir gelenek olan toplu mezarlık ziyaretlerinde de sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleridir. Bu süreç atlatılıncaya kadar hükümetimizin aldığı tedbirlere uyarak her alanda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterelim. Normalleşme sürecine girildi, bu sıkıntıları da en kısa zamanda atlatacağız inşallah.” dedi. İl genelindeki bütün mezarlıklarda yabancı ot temizliği, genel temizlik, sulama, çapa, kuru dal budaması gibi bakım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir ekipleri, çalışma programı dâhilinde planlanan ilçe mahalle mezarlıklarında düzenleme çalışmalarını da sürdürüyor. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında; mevcut istinat duvarlarının restorasyonu, yeni istinat duvarı yapımı, parselasyon çalışmaları, yürüme yolları ve ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor.

Seçme Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın Bir Hayalini Daha Gerçekleştirecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mavi Tünel kapsamında Torosların memba suyu kalitesindeki suyu Konya’ya aktaracak Seçme Su Arıtma Tesisi’nin 2 Haziran Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını belirterek, tüm Konyalıları 2 Haziran Cumartesi günü Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan...

Ateş Baz-ı Veli Mutfak Kültürü Günleri Başladı

Hazreti Mevlana’nın aşçısı olarak bilinen Ateş Baz-ı Veli adına düzenlenen Mutfak Kültürü Günleri, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımı ile başladı.Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve S.Ü. Anadolu Halk Mutfağı ortaklığıyla Ateş Baz-ı Veli adına düzenlenen Mutfak Kültürü Günleri, yapılan törenle başladı....

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.