DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya Normalleşmeye Hazırlanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken; normalleşme sürecine geçiş döneminde vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddeler, tramvay ve otobüs durakları, alt ve üst geçitler, yaya yolları ve bisiklet yollarında temizlik çalışması yapıyor.
Yeni tip koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren vatandaşların sağlığı için dezenfeksiyon seferberliği başlatan Konya Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde de şehir merkezinde temizlik çalışmaları yapıyor. Şehir merkezinde yoğun olarak kullanılan otobüs ve tramvay durakları, köprülü kavşaklar, yaya alt ve üst geçitleri, hızlı tren geçitleri, belediyeye ait umumi tuvaletler, bisiklet yolları ve çevre yollarında temizlik ve yıkama çalışmaları gerçekleştiren ekipler, normal günlerde de dezenfeksiyon hizmetlerini sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde şehir genelinde sürdürdükleri cadde düzenleme çalışmalarının yanı sıra temizlik çalışmalarına da büyük önem verdiklerini belirterek, “Ekiplerimiz koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren toplu ulaşım araçları ve halkımızın yoğun kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ise, normal günlerde yoğun kullanılan alanlarda periyodik olarak temizlik, yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimiz normalleşmeye hazırlanıyor. Hemşehrilerimizin sağlığı için her türlü tedbiri almaya ve çalışmayı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İnşallah en kısa zamanda bu sıkıntıları hep birlikte atlatacağız” dedi. DURAKLAR VE ANA CADDELERDE TEMİZLİK YAPILDI Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı 54 adet taşıt alt-üst geçidi, 37 adet yaya alt üst geçidi ve 24 adet hızlı tren alt geçidinin temizliğini sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde düzenli olarak gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında şehir merkezinde halkın yoğun olarak kullandığı otobüs durakları ile tramvay duraklarında da temizlik ve yıkama çalışması yapan ekipler; Beyşehir, Adana, Ankara, İstanbul ve Antalya çevre yollarında da bariyer ve ferforjelerin temizliğini gerçekleştiriyor. BİSİKLET YOLLARI SABUNLA SUYLA YIKANDI 550 kilometre bisiklet yolu ağıyla bisiklet şehri olan Konya’da hem sosyal mesafe için en uygun ulaşım aracı olması hem de çevreci olmasından dolayı bisiklet yoğun olarak tercih ediliyor. Büyükşehir Belediyesi de yoğun kullanılan bisiklet yollarını sabunlu suyla yıkayarak Konyalıların sağlıklı ulaşımına katkı sağlıyor. NORMALLEŞME SÜRECİ ÖNCESİ TARİHİ MEKANLARDA TEBDİRLER ARTIRILDI Büyükşehir ekipleri, Tarihi Bedesten Çarşısı\'nda kademeli olarak gerçekleşecek normalleşme süreci öncesi oluşabilecek yoğunluğa karşı da işyerlerinin önü ve caddelerin temizliğini yaparak; tarihi, turistik alanların duvarlarına yapıştırılan afiş ve broşürleri görüntü kirliliğinin giderilmesi adına temizledi. Ekipler, Tarihi Bedesten Çarşısı’nın yanı sıra; Mevlana Meydanı, İstanbul Caddesi, Kayalıpark, Kültürpark, Zafer Meydanı, Kılınçaslan Şehir Meydanı, Alaaddin Bulvarı gibi yoğun kullanılan bölgelerde çöp kovaları, cami şadırvanları ve yollarda sabunlu suyla yıkama işlemi gerçekleştirdi.

Seçme Haberler

Konya’nın Topyekün Yükselişi Devam Edecek

Konya’nın Topyekün Yükselişi Devam Edecek İlçe yatırım programlarını AK Parti Konya Milletvekilleri Mehmet Babaoğlu ve Leyla Şahin Usta ile Beyşehir, Hüyük ve Derbent’te sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya olarak Türkiye’yi temsil ettiklerini, bu yükselişi şehrin her köşesine taşımak için gayret gösterdiklerini söyledi...

Başkan Altay, Konya’ya Verdiği Müjdeler İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’daki basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Başkan Altay, Metro Projesinin ilk etabının ihalesinin bu ay içerisinde yapılacağı, 2021 İslam Dayanışma Oyunlarının Konya’da gerçekleştirileceği ve pancar üreticileri için verdiği müjdeler için Cumhur...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları. 

Makalelerimiz

Büyükşehir, Sıfır Atık Projesine 110 Pilot Okulu Dahil Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde uygulanan Sıfır Atık Projesi kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamanın kapsamı genişletilerek şehir merkezinde bulunan 110 pilot okul projeye dahil edildi.
Konya Büyükşehir Be...

Güneysınır ve Ereğli’ye 39.5 Km Kanalizasyon Hizmeti

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Güneysınır ilçesine bağlı Karasınır Mahallesinde yürüttüğü kanalizasyon şebeke inşaatı sona erdi. Ereğli ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesinde ise çalışmaların yüzde 95’i tamamlandı. 2 mahalle için yapılan kanalizasyon şebekesinin uzunluğu 39,5 kilometre.Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel...

Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cuma Buluşmaları kapsamında BÜSAN Sanayi Camii’nde esnaf ve vatandaşla buluştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her Cuma şehrin başka bir camisinde vatandaşla bir araya geliyor. Başkan Altay bu kapsamda BÜSAN Sanayi Camii’nde namazın ardından vatandaş ve esnafla buluş...

Konya perakendeciler derneği istihdam kursu

Konya il milli eğitim müdürlüğü, büyükşehir belediyesi, ve perakendeciler derneğinin ortaklaşa başlattığı istihtam garantili kurslar eğitim vermeye başladı. Kurs sonunda başarılı olan kursilerler konyada marketler gibi çeşitli perakende firmalarında iş başı yapacaklar.