DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya Büyükşehir Malazgirt Zaferi’nin 950. Kutlama Etkinliklerinde

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıldönümü kutlamaları bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Bitlis Ahlat’ta düzenlenen etkinliklere katılan Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu dönemini yansıtan kostümlerle tarihi zaferi canlandırarak katılımcılara o günleri yaşatıyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Bitlis’in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 950’nci kutlama etkinliklerine katılıyor. 26 Ağustos 1071’de büyük komutan Sultan Alparslan komutasında Bizans ordusunu bozguna uğratarak Anadolu’nun Türk yurdu haline gelmesini sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıldönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuya sahne oluyor. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde Okçular Vakfı tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde ve Muş’un Malazgirt ilçesinde her yıl gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 950’nci kutlama etkinliklerinde Konya Büyükşehir Belediyesi de yerini alarak bu coşkuya ortak oluyor. Ahlat’ta kendisine tahsis edilen alanda ziyaretçileri ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu dönemine ait tarihi kostümlerle Malazgirt Zaferi’ni anlatan kısa gösteriler gerçekleştirerek adeta tarihi yeniden yaşatıyor. Ahlat ve Malazgirt’te devam eden etkinlikler kapsamında; Geleneksel Sporlar, Kültürel Etkinlikler, Geleneksel Uygulamalar, Dini Merasimler, Çocuk Etkinlikleri gerçekleştirilirken, kutlamalar son gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malazgirt’te katılacağı mitingle sona erecek.

Seçme Haberler

Konya Uluslararası Yeşil Başkentler Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, 8-12 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda bilim insanı ve deneyim insanı ile yöneticinin katılacağı “Uluslararası Yeşil Başkentler Kongresi”ne ev sahipliği yapacak. Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kongrede değerlendirilecek şehirlerin geçmişte başken...

“Mefâhir-i Ecdâd” Beste Yarışması Sonuçlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yiğitlik-Kahramanlık Türküsü ve Mehter Marşı olmak üzere iki dalda düzenlenen Mefahir-i Ecdad Beste Yarışması’nın kazananları belli oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yarışmaya eserleriyle katılan herkese...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.