DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

İlçeler Atıksu Arıtma Tesisine Kavuşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün şehir merkezinde faaliyet veren Atık Su Arıtma Tesislerinin 31 ilçede yaygınlaştırılması için düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında, projenin kısa zaman içinde tüm ilçelerde yaygınlaştırılacağını ifade etti. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantılarının ilk oturumunu yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Kurulunun da yapıldığı toplantıda, 31 ilçeye Konya merkezdeki atık su arıtma tesisinin benzerinin yapılacağı proje hakkında Meclis üyelerine bilgi verildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başkanlığını yaptığı toplantıda Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin başarılı çalışmalarının 2016 yılında artarak süreceğini ifade etti. Başkan Akyürek, “2014 başında söz verdiğimiz gibi, altyapıda yılsonuna kadar işe başlanmamış ve belli bir aşamaya gelmemiş, ihalesi yapılmamış hiçbir belde kalmayacak. Toplamda 500 milyon türklirasılık yatırım yapmış oluyoruz. Böylece tüm beldelerin kanalizasyon ve su problemleri büyük oranda bitmiş oluyor. İlçe merkezlerinde de ciddi mesafe aldık. Arıtma tesislerine, mobil arıtma ya da doğal arıtmalara gireceğiz. Şehir standardını ancak böyle yükseltebiliriz” dedi. Göreve geldiklerinde Konya’nın atık su arıtmasının olmadığını, Konya gibi bir şehirde kanalizasyonun kanala aktığını söyleyen Başkan Akyürek, Konya’da hayata geçirdikleri Atıksu Arıtma Tesisleri’nin önemli bir yatırım olduğunu, projenin kısa zaman içinde tüm ilçelerde yaygınlaştırılacağını ifade etti. ARITMADAN EKONOMİYE DESTEK KOSKİ’nin Atık Su Arıtma Tesislerinde yıllık ortalama 55 milyon metreküp atık su arıtılıyor. Yoğunlaştırılan arıtma çamurları, anaerobik (havasız) çamur çürütücülerde biyolojik olarak stabil hale getiriliyor. Bu üniteden çıkarılan çamurlar daha sonra susuzlaştırılarak bertaraf ediliyor. Verimsiz arazilerde kullanılmaya başlanan arıtma çamurları, herhangi bir bedel alınmaksızın çiftçilere veriliyor. İçerdiği organik maddeler sayesinde ürün verimi ve kalitesi yüksek oluyor. Arıtma gazının biyolojik olarak stabilizasyonu sırasında ortaya çıkan biyogazlar, filtreleme ve desülfürüzasyon ünitelerinden geçirilerek arıtılıyor. Arıtılmış biyogaz, enerji üretimi için depolanıyor. Ortalama yüzde 65 metan içerikli biyogaz, kojenerasyon ünitelerinden geçirilerek, ısı ve elektrik enerjisine dönüştürülüyor ve anaerobik çürütücülerde üretilen biyogazdan elde edilen 2 MW/saate yakın enerji üretimiyle maliyetlerde önemli bir tasarruf sağlanıyor. 8 bin konutun elektrik ihtiyacının tamamını karşılayacak enerji bu şekilde üretiliyor.

Seçme Haberler

Konya Basınına Lale Gezisi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen milyonlarca lale ile rengarenk bir görünüm kazanan Alaaddin Tepesi ile Türk Yıldızları Parkı’nda basın mensuplarına yönelik bilgilendirme programı düzenlendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen milyonlarca lale ile adeta lale bahçesine dönüşen Alaeddin Tepesi ile Türk Yıldızları Parkı’na ba...

Bilim Merkezi Konya’nın Yükselişine Katkı Sağlıyor

Bilim Merkezi Konya’nın Yükselişine Katkı Sağlıyor Konya Bilim Merkezi’ndeki yeni sergilerin tanıtımını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bilim Merkezi’nin Konya’nın eğitim ve bilim şehri konumunu güçlendiren eserlerden olduğunu söyledi. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Konya’nın yeni üniversiteleri, Bilim Merkez...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.