DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Hadimi Külliyatı Türkçe`ye Kazandırılıyor
Hadimi Külliyatı Türkçe`ye Kazandırılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ebû Said Muhammed Hadimi tarafından yazılan Hadimi Külliyatı’nın Türkçe’ye kazandırılması için çalışma başlattı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, büyük zatların, kâmil insanların bulundukları yerin aynı zamanda aydınlatıcısı olduklarını belirterek, “Hadim ve Konyamızın manevi mimarlarından Muhammed Hadimi Hazretleri’nin eserlerinin günümüz insanlarına kazandırılması ve istifadeye sunulması konusunda çalışma başlatıyoruz” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu’da yetişen âlim ve velilerin en önemlilerinden birisi olan Ebû Said Muhammed Hadimi tarafından yazılan Hadimi Külliyatı’nın Türkçe’ye kazandırılması için çalışma başlattı. Hz. Hadimi Türbesi önünde, Hadimi Külliyatı’nın Türkçe’ye kazandırılması amacıyla yapılacak çalışmanın protokolü imzalandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, büyük zatların, kâmil insanların bulundukları yerin aynı zamanda aydınlatıcısı, irşad edicisi olduklarını belirterek, “Bu vesileyle Konyamızın manevi mimarlarını ve mana yıldızlarını rahmetle anıyoruz. Cenab-ı Hakk, onlardan istifade etmemizi, onların yolundan gitmemizi nasip etsin. Hadim ve Konyamızın manevi mimarlarından Muhammed Hadimi Hazretleri’nin eserlerinin günümüz insanlarına kazandırılması ve istifadeye sunulması konusunda bir çalışmayı başlatıyoruz. Bu konuda şu ana kadar yaptığımız Mevlana Külliyatı, Konya’nın Değerleri Konya Ansiklopedisi ve İslam Düşünce Atlası gibi yayın faaliyetlerine yeni katkılarda bulunmuş olacağız. Ben, bu önemli çalışmada özveri ile çalışan tüm kardeşlerime ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Külliyatın Türkçe’ye kazandırılması için yapılacak çalışmanın editörlüğünü yapacak Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Şimşek ise, kendilerine büyük destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e ve ekibine teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından çalışmayı yapacak heyet ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokole imzalar atıldı. Külliyat, toplam 30 kişiden oluşan bir heyet tarafından Türkçe’ye kazandırılacak. Ekibin başında Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Şimşek, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hasan Özer ve Kurra Hafız Mehmet Çaba bulunuyor.

Seçme Haberler

Haydi Bil Bakalım Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 31 ilçede ortaokullar arasında düzenlediği “Haydi Bil Bakalım” bilgi yarışmasında dereceye giren okullara ödülleri verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutlayarak, eğitim hayatına katkı yapmaya devam edeceklerini söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Med...

Öğrenciler Elkart İle 3 Gün Ücretsiz Ulaşımdan Memnun

Konya’daki üniversitelere yeni kayıt yaptıran öğrenciler, elkartları ile Konya Büyükşehir belediyesi’ne ait otobüslerden ve tramvaylardan 3 gün süreyle ücretsiz yararlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Elkart Bürosu’ndan ve Zafer Meydanı’na kurulan elkart standından başvurularını yapabilen öğrenciler, uygulama sebebiyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.