DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Dünya Su Günü`nde Mavi Bayraklarını Aldılar

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün okullarda yürüttüğü su kullanımını bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde tasarruf sağlayan 8 okula daha 22 Mart Dünya Su Günü’nde Mavi Bayrak verildi. Konya’da Mavi Bayrak almayı hak eden okul sayısı 52 oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından şehirde yaşayan insanlara suyun akılcı kullanımını özendirmek ve tasarruflu su tüketimini toplumun her kesimine yaymak amacıyla okullarda sürdürülen Mavi Bayrak uygulamasında bayrak almaya hak kazanan okul sayısı 52 oldu. Mavi Bayrak almaya hak kazanan 8 okul, bayraklarını 22 Mart Dünya Su Günü’nde düzenlenen törenle aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, okullarda yürütülen su tasarrufu çalışmasında 10 yılda gelinen mesafenin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Mavi Bayrak grupları içerisinde yer alan öğrencilerin arkadaş çevreleri içinde su tasarrufunun önemi, nasıl korunması gerektiği konusunda yaptıkları çalışmaların gurur verici olduğunu söyleyen Uzbaş, “Faaliyete başladıktan birkaç sene sonra su kullanımında önemli tasarruflar elde ettik. İlk etapta okullarda yüzde 20’ye varan tasarruflar oldu. Bu rakamlar inşallah toplum içerisinde, sadece okullarda değil insanın olduğu tüm alanlarda aynı şekilde kendini gösterecek diye umut ediyorum” dedi. “Damlaya damlaya göl olduğu gibi damlaya damlaya yok oluyor” diyerek, suyu tasarruflu kullanmamız gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, “Ülkemiz zannedildiği gibi su zengini bir ülke değil. Özellikle içinde bulunduğumuz şehir suyun belki de kıymetini en iyi bilen şehirlerden birisi” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur da suyun önemini “Cenab-ı Hak, hayatın merkezini suya bağlamış ve suyu da öyle bir ilginç usulle yaratmış ki, insan düşünsün, iman etsin diye. Bu örnek suyu nasıl kullanacağımızı, ne kadar hesaplı kullanacağımızı, ileriye dönük, bizden sonraki nesillerin emaneti olduğunu bize bildirmesi açısından önemlidir. Hepinizi bu anlayışa davet ediyorum” cümleleriyle hatırlattı. OKULLARA MAVİ BAYRAKLARI VERİLDİ 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle düzenlenen programda Konya merkezde suyu tasarruflu kullandıkları için Mavi Bayrak almaya hak kazanan 8 okulun müdür ve öğrencilerine bayrakları ve teşekkür belgeleri teslim edildi. Mavi Bayrak almaya hak kazanan 2’si Beyşehir’de, 1’i Çumra’da, 1’i de Tuzlukçu’da olmak üzere 4 okula ise önümüzdeki günlerde bayrakları verilecek. Mavi Bayrak projesi ile Konya’da bulunun bin 700 okulun tamamında suyu tasarruflu kullanma bilincinin yerleşmesi hedefleniyor.

Seçme Haberler

Yangın Felaketi Yaşayan Mar-San’da Yaralar Sarılıyor

Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekilleri ve oda başkanları, Kurban Bayramı’nın 4. günü büyük bir yangının yaşandığı MAR-SAN Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.
Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletv...

Sürdürülebilir Su Çalıştayı Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Su Yönetimi Çalıştayı başladı. Su paydaşları ve Türkiye’den ve farklı ülkelerden çok sayıda akademisyenin katılımıyla düzenlenen çalıştayın açılışında söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek; “Konya Kapalı Havzası’nda üretilen projel...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.