DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Dünya Su Günü`nde Mavi Bayraklarını Aldılar

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün okullarda yürüttüğü su kullanımını bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde tasarruf sağlayan 8 okula daha 22 Mart Dünya Su Günü’nde Mavi Bayrak verildi. Konya’da Mavi Bayrak almayı hak eden okul sayısı 52 oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından şehirde yaşayan insanlara suyun akılcı kullanımını özendirmek ve tasarruflu su tüketimini toplumun her kesimine yaymak amacıyla okullarda sürdürülen Mavi Bayrak uygulamasında bayrak almaya hak kazanan okul sayısı 52 oldu. Mavi Bayrak almaya hak kazanan 8 okul, bayraklarını 22 Mart Dünya Su Günü’nde düzenlenen törenle aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, okullarda yürütülen su tasarrufu çalışmasında 10 yılda gelinen mesafenin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Mavi Bayrak grupları içerisinde yer alan öğrencilerin arkadaş çevreleri içinde su tasarrufunun önemi, nasıl korunması gerektiği konusunda yaptıkları çalışmaların gurur verici olduğunu söyleyen Uzbaş, “Faaliyete başladıktan birkaç sene sonra su kullanımında önemli tasarruflar elde ettik. İlk etapta okullarda yüzde 20’ye varan tasarruflar oldu. Bu rakamlar inşallah toplum içerisinde, sadece okullarda değil insanın olduğu tüm alanlarda aynı şekilde kendini gösterecek diye umut ediyorum” dedi. “Damlaya damlaya göl olduğu gibi damlaya damlaya yok oluyor” diyerek, suyu tasarruflu kullanmamız gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, “Ülkemiz zannedildiği gibi su zengini bir ülke değil. Özellikle içinde bulunduğumuz şehir suyun belki de kıymetini en iyi bilen şehirlerden birisi” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur da suyun önemini “Cenab-ı Hak, hayatın merkezini suya bağlamış ve suyu da öyle bir ilginç usulle yaratmış ki, insan düşünsün, iman etsin diye. Bu örnek suyu nasıl kullanacağımızı, ne kadar hesaplı kullanacağımızı, ileriye dönük, bizden sonraki nesillerin emaneti olduğunu bize bildirmesi açısından önemlidir. Hepinizi bu anlayışa davet ediyorum” cümleleriyle hatırlattı. OKULLARA MAVİ BAYRAKLARI VERİLDİ 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle düzenlenen programda Konya merkezde suyu tasarruflu kullandıkları için Mavi Bayrak almaya hak kazanan 8 okulun müdür ve öğrencilerine bayrakları ve teşekkür belgeleri teslim edildi. Mavi Bayrak almaya hak kazanan 2’si Beyşehir’de, 1’i Çumra’da, 1’i de Tuzlukçu’da olmak üzere 4 okula ise önümüzdeki günlerde bayrakları verilecek. Mavi Bayrak projesi ile Konya’da bulunun bin 700 okulun tamamında suyu tasarruflu kullanma bilincinin yerleşmesi hedefleniyor.

Seçme Haberler

Beyşehir Tarihi

Beyşehir adını yanında inşaa edildiği beyşehir gölünden alır. Tarihi yunan mitolojisine kadar dayanan binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan beyşehir adeta bir açık hava müzesidir. Geçmişte Hititler gibi Selçuklular gibi onlarca devlet ve beyliğe ev sahipliği yapmıştır. Geçmiş asılarda Beyşehir Gölünün de içinde olduğu bölge Pisidya adıyla anilırdı. Pisidya'da Karallia olarak bilinen bir şehir adıydı. Ramsay bu konuyu şöyle değerlendirir; "Biri gölün güneydoğusunda, Trogitis gölü'ne akan suyun ağzında, diğeri güneybatısında olmak üzere ihtimal iki şehir bulunuyordu. Bu ikincisinin Parlais olma ihtimali daha kuvvetli olduğu için birincisini Karallia olarak kabul etmeniz lazım geliyor." Yine Ramsay'a göre Karallia Bizanslılar zamanında Skleros adını almıştır.

“Ayasofya ve Fetih” Makale Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, gençlerin Fatih Sultan Mehmet’in emaneti Ayasofya\'yı daha yakından tanımaları amacıyla lise öğrencileri arasında düzenlediği “Ayasofya ve Fetih” konulu makale yarışmasının kazananları belli oldu.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.