DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Çatalhöyük Tanıtım Günleri Yoğun İlgi Gördü

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Konya’daki tek eser olan Çatalhöyük’ün tanıtımı için çok sayıda etkinlik düzenlediklerini söyledi. Etkinliklere katılanların neolitik kenti gezerek tarihe yolculuk yaptığını kaydeden Başkan Altay, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatının da son aşamaya geldiğini söyledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, 9 bin 500 bin yıllık tarihiyle insanlığın gelişiminde önemli bir evre olan Çatalhöyük Neolitik Kenti’nin tanıtımı için Çatalhöyük Tanıtım Günleri düzenledi. ETKİNLİK BİR HAFTA BOYUNCA DEVAM ETTİ Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Konya’daki tek eser olan Çatalhöyük’ün tanıtılmasına katkı sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatının son aşamaya geldiğini kaydeden Başkan Altay, 4 bin metrekarelik alanda gelen ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanabildiği, sergi alanlarının olduğu Türkiye’ye örnek bir iş yaptıklarını ifade etti. Çatalhöyük’ün tanıtımına katkı sağlamak için Konya’nın turizm anlamında yoğun olduğu bir dönemde Çatalhöyük Tanıtım Günleri düzenlediklerini belirten Başkan Altay, sıcak hava balonu uçuşları ile çok sayıda etkinliğin yapıldığı programların Konyalılardan ve Konya dışından gelen misafirlerden yoğun ilgi gördüğünü vurguladı. Başkan Altay, yaptıkları çalışmaların amacının, dünyanın en önemli arkeolojik alanlardan biri olan Çatalhöyük’ü dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri haline getirmek olduğunu dile getirdi. Çatalhöyük Tanıtım Günleri kapsamında, başta İslami Dayanışma Oyunları için Konya’ya gelen misafirler olmak üzere çok sayıda ziyaretçiye; seramik, çömlek, halı, keçe ve okçuluk gibi atölyelerin yer aldığı etkinlikler düzenledi. Etkinliklere katılan ve Çatalhöyük Neolitik Kenti’ni gezen misafirler, tarihe yolculuk yaptıklarını belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. BİLGEHANE ÖĞRENCİLERİ ÇATALHÖYÜK’TE Konya Büyükşehir Belediyesi İbn-i Sina Bilgehanesi’nden öğrenciler de “Şehir Tarihi” dersleri kapsamında tarihin ilk modern şehri olarak nitelendirilen Çatalhöyük Antik Kenti’ni ziyaret etti. Öğretmenleri eşliğinde kentin 9 bin 500 yıllık tarihini heyecanla dinleyen Bilgehane öğrencileri, binlerce yıl öncesine dayanan ilk tarımsal faaliyetlerin, ilk sanatsal çalışmaların, yerleşik hayatın ve insanlığın izini sürdüler.

Seçme Haberler

“Kalkınmada Enerji Son Derece Önemli”

TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ile MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret ederek enerji yatırımları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Başkan Akyürek, kalkınmada enerji konusunun son derece önemli olduğunu belirterek, Konya’nın çok büyük bir alana hitap ettiği için çeşitlilik gösterdiğ...

Ladik Düğün Salonu İnşaatı Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sarayönü’nün Ladik Mahallesi’ne kazandıracağı düğün salonu inşaatının yapımını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ladik Düğün Salonu’nu hızlı bir şekilde bitirip hizmete açacaklarını söyledi.
Konya Büyükşehir...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.