DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Çanakkale Ecdadın Tek Vücut Olduıu Destansı Bir Zaferdir
Çanakkale Ecdadın Tek Vücut Olduıu Destansı Bir Zaferdir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi’nin şanlı ecdadın tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zafer olduğunu söyledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çanakkale Deniz Zaferi\'nin 105. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Altay mesajında şu görüşlere yer verdi: “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumak için mücadele etmiştir. Çanakkale Savaşı, emperyalist batının hasta adam diye tanımladığı Osmanlı Devleti’ne son darbeyi vurmak için yaptığı alçak ve sinsi planın en büyük parçasıdır. Çanakkale Zaferi ise o alçak ve sinsi plana karşı bir milletin topyekûn küllerinden doğmasını sağlayan milattır. Devrin kudretli devletlerinin, modern teçhizatlı ordular ve son model silahlar ile kuşattıkları Çanakkale, bugün gönül dünyamız olarak nitelendirdiğimiz tüm İslam coğrafyasında büyük infiale yol açmıştır. Hindistan’dan Yemen’e, İdlip’ten Libya’ya, Edirne’den Ardahan’a Müslümanların yaşadıkları tüm beldelerden Çanakkale’ye koşan cihat erleri dünyada eşi görülmemiş bir taktikle canlarını siper ederek Çanakkale Geçilmez hakikatinin destanını yazmışlardır. Çanakkale sırtlarında toprağa düşen gönül dünyamızın; renkleri ayrı, dilleri ayrı, ırkları ayrı yiğit evlatları şimdi o kutsal topraklarda koyun koyuna yatmaktadır. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor!’ dizeleri ile anlamını en güzel şekilde anlattığı Çanakkale Savaşı, uğruna nice canlar verdiğimiz şanlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet dalgalandırma mücadelesidir. Çanakkale, millet olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz yapan ve asla taviz vermeyeceğimiz mukaddes değerlerimize bağlılığımızın nişanesidir. Çanakkale Zaferi, şanlı ecdadımızın tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zaferdir. Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümünü ve 18 Mart Şehitler Günü’nü kutluyorum. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad, cennetteki mekânları âli olsun.”

Seçme Haberler

İranlı Bakan Bilim Merkezi’ne Hayran Kaldı

Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyon 25. Dönem Toplantısı için Konya’da bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile İran Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Mahmoud Vaizi, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İranlı bakan, “Gerçekten çok güzel bir iş başarmışsınız. Sizi tebri...

Gayemiz Geleceğin Türkiye’sini Oluşturacak Nesiller İnşa Etmek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay TOKİ Anadolu Lisesinde düzenlenen “Konya’nın Model İnsanları” başlıklı konferansta öğrencilerle buluştu. Yaptıkları çalışmalarla asıl gayelerinin geleceğin Türkiye’sini oluşturacak nesiller inşa etmek olduğunu belirten Başkan Altay, “Vakti saati geldiğinde hepinizin sorumluluk ala...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.