DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Büyükşehir`den Hz. Mevlana`nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
Büyükşehir`den Hz. Mevlana`nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti

Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce Mevlana dostunun katılımıyla yapılıyor. Bu yıl “Selam Vakti” temasıyla sema programları ile birlikte çok sayıda etkinlik gerçekleştirilirken Konya Büyükşehir Belediyesi\'nin her akşam düzenlediği Türkçe ve İngilizce Mesnevi Sohbetleri ilgi görüyor.
Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri, Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Uluslararası Mevlâna Vakfı, İrfan Medeniyeti Araştırma Merkezi ve Musıki, Semâ ve Mevlevî Kültürünü Araştırma Merkezi’nin katkısı ile sema törenleri ve birbirinden farklı etkinliklerle devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Vuslat Törenleri kapsamında söyleşiler, konferanslar, musıkî dinletileri ve sergilerin aynı sıra her akşam Mesnevi Sohbetleri düzenliyor. Anma etkinlikleri boyunca Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda Türkçe’nin yanı sıra İngilizce olarak da yapılan Mesnevi Sohbetlerinde her gün alanında uzman isimler, büyük İslam düşünürü ve mütefekkir Hz. Mevlana’nın dünyaya mal olmuş Mesnevisi ve sözlerini ele alıyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi ile birlikte düzenlenen programlar, anma etkinlikleri için Konya’ya gelen yerli ve yabancı misafirlerin de ilgisini çekiyor. Vuslat Törenlerinin ilk gününde Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı, Ankara Mevlana Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, dinimizde ve medeniyetimizde “Selam” ile Hz. Mevlana’nın yaşamı, eserleri ile sözleri konusundaki bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı. BİR HEYECAN VE HAREKET KİTABIDIR MESNEVİ Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Hz. Mevlana’nın yüzyıllar öncesinde kaleme aldığı Mesnevi’nin günümüze gelmesi ve hala büyük ilgi görmesinin asıl sebebinin insanlara ümit, heyecan ve aşkı hissettirmesi olduğunun altını çizerek, “Bir heyecan bir hareket kitabıdır Mesnevi” dedi. MESNEVİ’NİN İLK 18 BEYTİNİN ORTAYA ÇIKIŞI Etkinliklerinin ikinci günündeki programa katılan Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yakup Şafak ise Mesnevi’nin yazılış süreci ve günümüze yansımalarını ele aldı. Şafak, “Hüsamettin Çelebi, bir gün Hz. Mevlana’ya siz de bir kitap yazsanız da bizler sizin eserlerinizi okusak deyince Hz. Mevlana elini sarığına atıyor ve bir kâğıt çıkarıp ‘bu bizim de gönlümüze doğmuştu’ diyor. Orada da Mesnevi’nin ilk 18 beyiti yazılı. Mevleviler arasında 18 rakamının büyük önemi vardır” diye konuştu. Öte yandan, şehrimize gelen yabancı konukların da Mesnevi Sohbetlerine katılmaları ve konuşulanlardan faydalanabilmeleri adına Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Kuşpınar da her akşam İngilizce Mesnevi Sohbeti veriyor.

Seçme Haberler

Üniversite Öğrencileri Sema Programında Buluştu

Üniversite Öğrencileri Sema Programında Buluştu Konya Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrenimi için Konya’yı tercih eden öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da sema programında bir araya getirdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın 4 üniversitede 102 bin öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirterek, öğrencileri ş...

Başkan Altay: Birlik ve Beraberlik ile Konya Kazanacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla belediye bahçesine davet ettiği vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşın taleplerini ve Konya ile ilgili projelerini dinleyen Başkan Altay, “İnsanların dertlerini dinlemek ve çözüm üretmek görevimiz. Eğer şehri doğru okuyabilirseniz yaptığınız...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.