DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Başkan Altay: Çocuklarımızı Geleceıin Türkiyesi İçin Yetiştiriyoruz
Başkan Altay: Çocuklarımızı Geleceıin Türkiyesi İçin Yetiştiriyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin yüksek standartlı ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde Bilim ve Teknoloji Kamplarına katılan öğrencilerle buluştu. Astronomi ve Uzay, Mühendislik ve Tasarım, Robotik-Kodlama atölyelerini ziyaret eden Başkan Altay, “Her şey Konya’nın geleceği ve daha güzel olması için. Çocuklarımıza ve gençlerimize güveniyoruz. Onları geleceğin Türkiye’sine yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen Bilim ve Teknoloji Kampındaki öğrencilerle buluştu. Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde yaz döneminde düzenlenen Bilim ve Teknoloji Kamplarında eğitim alan anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Altay, atölyeleri tek tek ziyaret ederek bilim meraklısı çocuklarla yakından ilgilendi. ÇOCUKLARIN BİLİMLE TANIŞMASINA VESİLE OLUYORUZ Bilim ve Teknoloji kamplarında 5 yaşından 18 yaşına kadar çocukların ve gençlerin yaz döneminde Robotik-Kodlama, Mühendislik-Tasarım, Astronomi ve Uzay gibi gelecekte kendilerinin bilim insanı olmasını sağlayacak konularda dersler aldığını söyleyen Başkan Altay, çocukların bilimle tanışmasına vesile olduklarını ifade etti. 75 BİN ÇOCUĞUN YAZ TATİLİ DAHA VERİMLİ GEÇİYOR Genç KOMEK’ler, Bilgehaneler, Yaz Spor Okulları, Kur’an Kursu öğrencileri için kamplar ve Bilim Kamplarıyla birlikte toplam 75 bin çocuğun yaz aylarını daha verimli geçirmesi için gayret sarf ettiklerini kaydeden Başkan Altay, “Her şey Konya’nın geleceği için, Konya’nın daha güzel olması için. Çocuklarımıza ve gençlerimize güveniyoruz. Onları geleceğin Türkiye’sine yetiştirmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. MÜHENDİSLİK VE TASARIM KAMPI Konya Bilim Merkezi Mühendislik ve Tasarım Kampında yapılan Küp Robot, Doğa Dostu Evler, 3 Boyutlu Objeler gibi birbirinden eğlenceli atölyelerde; mühendislik faaliyetlerini gerçek problemlere ve teknolojilere dayandırarak eğitim alan öğrencilerin temel bilimlerin gündelik yaşamla olan ilişkisini görmeleri sağlanıyor. ROBOTİK-KODLAMA KAMPI Robotik-Kodlama Kampına katılan öğrenciler, yapay zekâ ve Nesnelerin İnterneti konularının yanı sıra oyun tasarımından 3 boyutlu yazıcılara, robot tasarımından programlama dillerine kadar yeniçağın öğrenme biçimlerine katkıda bulunacak tüm araçları yakından inceliyor. Öğrenciler ayrıca sayıları, renkleri ve harfleri kullanarak Kriptoloji bilimine giriş yapıp matematiğin kodlamadaki yerini ve önemini keşfediyor. ASTRONOMİ-UZAY KAMPI Astronomi-Uzay temalı kampta yapılan atölyelerde katılımcılar; gezegenler, yıldızlar, ay, galaksiler, asteroitler, kuyruklu yıldızlar ve her türlü astronomik nesneler hakkında bilgi sahibi olurken bir astronotun uzaydaki yer çekimsiz ortamda nasıl yaşadığını, teleskopların nasıl çalıştığını gözlemleme fırsatını da elde ediyor.

Seçme Haberler

Konya Bilim Merkezi Geleceğin Bilim İnsanlarına Katkı Sağlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi, geleceğin bilim insanı olma yolunda adım atan öğrencilere yönelik yaz kampları düzenliyor. Türkiye’deki diğer bilim merkezlerinde çalışacak personellere eğitim vererek ve bu konuda öncülük yapan Konya Bilim Merkezi, öğrencilerin bilimsel deneyler yapm...

Selçuk İlkokulu Meram Bölgesine Değer Kattı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin Meram bölgesinde yapımı tamamlayarak eğitime kazandırdığı 32 derslikli Selçuk İlkokulu’nu ziyaret etti. Başkan Akyürek, okulun sınıf sayısı, öğrenci kalitesi ve normal eğitime geçmesiyle bölgeye değer kattığını ifade etti.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyü...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.