DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Anadolu, Maneviyat Yıldızlarıyla Şereflendi

Anadolu, Maneviyat Yıldızlarıyla Şereflendi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Akşehir’de düzenlediği iftara 15 bin kişi katıldı. İftarda ve Uluslararası Nasrettin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin başladığı törende Akşehirlilerle buluşan Başkan Akyürek, Anadolu’nun Hazreti Mevlana gibi, Nasrettin Hoca gibi maneviyat yıldızlarıyla şereflendiğini, onların temsil ettiği mananın yaşatılması, güçlendirilmesi ve gelecek kuşaklara daha güçlü aktarılması gerektiğini ifade etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerde gerçekleştirdiği iftar geleneğine Akşehir’de devam etti. 15 bin Akşehirliyle “Kardeşlik, barış ve hoşgörü sofrası” adını verdiği iftar sofrasında bir araya gelen Başkan Akyürek, Uluslararası Nasrettin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin başladığı törende de kardeşlik mesajları verdi. Hazreti Mevlana’nın çağdaşı ve maneviyatta dostu kabul edilen Nasrettin Hoca’yı Anma Programı ile iftar programına katılan Başkan Akyürek, “Hocamıza işaret ederek söylüyorum ki; iftar sofralarımız kürkü kalın olana, makamı mevkisi olana değil, zengin fakir ayrımı gözetmeden, genç yaşlı, kadın erkek ayrımı gözetmeden tüm hemşerilerimizle buluşma mekanı haline geldi. Konya’mızda iftarlarımızı bir kardeşlik sofrasına, barış, hoşgörü sofrasına dönüştürdük” dedi. İftar öncesi Uluslararası Nasrettin Hoca Anma ve Mizah Günleri’nin açılışına da katılan Başkan Akyürek, Anadolu coğrafyasının zor dönemlerinde yaşayan büyüklerin bu coğrafyanın tapu kayıtlarını oluşturduğunu, Hazreti Mevlana, Nasrettin Hoca, Seyyit Mahmut Hayrani, Nimetullah Nahcivani, Şems-i Tebrizi, Sadrettin Konevi gibi maneviyat yıldızlarıyla Anadolu’nun şereflendiğini belirtti. Akşehir’den ve Konya’dan Hazreti Mevlana gibi, Nasrettin Hoca ile diğer büyükler çıkarıldığında bölgenin öneminin nasıl olacağını düşünmek gerektiğine işaret eden Başkan Akyürek, “Yeni nesiller olarak bu zatların yaşatılması, büyüklerimizin temsil ettiği mananın yaşatılması, güçlendirilmesi, bizden sonraki kuşaklara daha güçlü bir şekilde aktarılması hepimizin boynunun borcu. Bu borcu yerine getirmeye çalışıyoruz. Nasrettin Hoca’nın daha iyi anlatılması için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Nasrettin Hoca’yı anma aktivitelerinin Ramazanla da tümleşmesini sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Akyürek, Akşehir’de takdirname alan 4. sınıf öğrencilerine bisiklet hediye etti. Başkan Akyürek, hem iftar sofralarını hem de hediye edilen bisikletleri Nasrettin Hoca’ya ithaf ettiğini ifade etti. Programlara Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu ve Hüsniye Erdoğan, eski milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İl Başkanı Musa Arat, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile daire başkanları katıldı.

Seçme Haberler

Güneysınır’da Lavanta Damıtma Tesisi Açıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Güneysınır’da lavanta damıtma tesisinin açılışını yaparak esnafları ziyaret etti. Güneysınır\'da lavanta üretimini öne çıkarmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “Bunun için 1,2 milyon...

Konya Evden Eve Nakliyat Rss - 742fadf034c029fbab6ef357091d38af - 2021-09-26 04:27:37

...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.