DENiZ

konya evden eve nakliyat

Konya evden eve nakliyat
0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

1. Uluslararası Aşçı Dede Ateşbâz-ı Veli Sempozyumu Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Aşçı Dede Ateşbâz-ı Veli Sempozyumu başladı. Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ve gastronomi alanında Türkiye’den ve dünyadan 200 bilim insanının sunum yapacağı sempozyum iki gün sürecek.
Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ortaklığında gerçekleştirilen 1. Uluslararası Aşçı Dede Sempozyumu başladı. Pandemi nedeniyle online olarak düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç, sempozyumun çok faydalı geçeceğini ve Konya için büyük katkı sağlayacağını belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin gastronomi alandaki birikimini dünyaya açmak istediklerini kaydeden Güleç, “Konya mutfağının tüm dünyada tanınması ve bu bereketli topraklarının lezzetlerinin herkese ulaşması için gereken bütün çalışmaları üniversitelerimizle, stk\'larla, Konya\'da önde gelen aşçılarımızla birlikte yapıyoruz. Konya dışındaki farklı illerde, dünyanın değişik merkezlerinde bu kültürümüzü tanıtmaya gayret ediyoruz.” dedi. NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan da, “Gastronomi sadece yemeklerin hazırlanması, pişirilmesi veya sunulması değil, sanatsal ve kültürel bir yanının da olduğunu ve farklılıklar gösterdiğini görmekteyiz. Geçmişten gelen geleneğin ve kültürel mirasın geleceğe aktarımı noktasında gastronomi gerçekten etkin ve önemli bir bilim dalı. Kültürel değerlerin yaşatılması açısından gerçekleştirilecek sempozyum uluslararası alanda da büyük öneme sahip.” dedi. 19 Eylül’e kadar gerçekleştirilecek sempozyumda Türkiye’den ve dünyadan 200 bilim insanı; yemek kültürü, yemek tarihi, Mevlevi mutfağı, Selçuklu ve Osmanlı mutfağı, Konya mutfağı ve dünya mutfakları üzerine sunumlar yaparak sempozyuma katkı sağlayacak. Sempozyum oturumları sempozyum.konya.edu.tr/UADABV/tr/s/643/0 adresindeki linklerden takip edilebiliyor.

Seçme Haberler

Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılan Uluslararası İtfaiye Eğitim Programı’na katılmak için Konya’da bulunan Özbek Heyet, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı makamında ziyaret etti.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Alta...

Memleketimizi Koruma Konusunda Kararlıyız

Şehit Aileleri Federasyonu üyeleri ve Ankara’dan Konya’ya ziyarete gelen şehit aileleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm şehitleri rahmetle anarak, “Memleketimizi, ecdad yadigarı mirasımızı koruma konusunda kararlıyız” dedi.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Şehit Aileleri Federasyonu üyeleri...

Konya evden eve nakliyat

Ahmet AKBAŞ

0(534) 278 66 26

Konya evden eve nakliyat - Ahmet Akbaş

0(534) 278 66 26

Adres : Akıncılar mh.Yeni Sille cad. No:30 Selçuklu / KONYA

Konya evden eve nakliyat Çağrı Merkezimize 7/24 Ulaşabilirsiniz. 0 (534) 278 66 26 Eşyalarınızı uzman ekibimizle nakliyat işlemlerinizi güvenle yerine getirmekteyiz. konya nakliyat firmaları.